Ağva ‘da Nereye Gidilir?

Ağva ‘da nereye gidilir sorusuna kıssadan hisse bir yanıt verelim istedik. Öncelikle bilinmesi gereken İstanbul ‘un bu küçük mahallesi doğaya dönük gezilecek yerler ile ön plandadır. Marmara ve Karadeniz iklimini barındıran doğası ile gezerken oksijeni solumanızı özellikle öneririz.

Ağva mahallesinde gezilecek yerler hakkında kısa bilgi verecek olursak;

Manolyam Hotel İyi Eğlenceler Diler

Ağva gezilecek ve görülecek yerler haritası ile navigasyon üzerinden kolay bir şekilde yol tarifi alabilir, gitmek istediğiniz yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sizler için oluşturduğumuz Ağva Gezi Haritası ‘nın sizler için kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz. Bol oksijenli günler dileriz.

Manolyam Otel Logo Small

Kilimli Koyu Foto Galeri

1- Ağva Merkez Gezilecek Yerler

Ağva merkezinde birçok dere kenarı mekanlar, sokak aralarını gezebilir alışveriş yapabilir yada çay, kahve, yemek molası verebilirsiniz. Çarşı içerisinde hediyelik dükkanların bir çoğu yaz sezonunda açık olmak üzere kış sezonlarında bir çoğu kapalıdır. Haritalar üzerinde gözüken Koca Dere yani Yeşilçay üzerinde bulunan restaurant, kafe gibi mekanlarda vakit geçirebilirsiniz.

2- Ağva Aşıklar Yolu

Ağva ‘da günün her saati gezebileceğiniz kısa ama güzel bir yürüyüş yoludur. Ağva gezilecek yerler denildiğinde aklımıza gelen ilk yerdir. Yaklaşık 1 km uzunluğunda olan Ağva Aşıklar Yolu, bir tarafı yeşilçay diğer tarafı ağaçlık olan trafiğe kapalı caddedir. Eşinizle, partnerinizle veya sevdikleriniz ile ister sabah yürüyüşü, isterseniz akşam yürüyüşünü sakinlik ile değerlendirebilirsiniz.

3- Ağva Deniz Radarı

Ağva ‘nın Karadeniz iklimine bakan bu bölgesi tam olarak merkezde bulunuyor. Ağva deniz radarı eski bir yapı olarak yıllardır hasar görmeden korunmuş. Bir tarafınız Ağva deniz feneri ve dalgakıran, bir tarafınız uçsuz bucaksız karadeniz ile karşınıza gelir. Kayalıklar üzerinde güzel fotoğraf çalışmaları yapabilirsiniz.

4- Ağva Plajı

Ağva ‘nın merkezinde bulunuyor. Ağva deniz fenerine giderken sol tarafta kalır. Belediyeye ait bu plaj ücretsizdir. Özellikle sıcak mevsimlerde yüzmek için tercih edilen bir yerdir. Karadeniz olduğundan ters akıntı gibi tehlikeleri olmakla birlikte boğulma tehlikesi olan bir bölgedir.

5- Ağva Kilimli Koyu

Ağva merkezine yaklaşık 5km uzaklıkta olan Kilimli Koyu harika bir manzara ile bilinir. Bucaklı mahallesine bağlı olan koy deniz manzarası, gökyüzü manzarası ile ön planda yer alıyor. Koyda trekking parkuru, restaurant, plaj ve camping gibi işletmeler yer almaktadır.

6- Kilimli Koyu Kayalıklar

Doğa severlerin özellikle tercih ettiğini söyleyebiliriz. Kilimli Koyu Kayalıklar aslında koy içerisindeki en güzel yer. Fotoğraf çalışmaları için özellikle tercih edilen kayalık bölgenin bir tarafı çökmüş olsa da en güzel yerleri halen ayakta. Bahar ve yaz aylarında harikulade bir atmosfer olduğunu söylemekte fayda var. Eğer Ağva bölgesine geldiyseniz burayı görmeden geçmemelisiniz.

7- Kilimli Koyu Trekking Parkuru

Yine doğa severlerin tercih ettiği noktalardan birisidir. Yaklaşık 4km parkuru ile deniz, kayalık ve ağaçlık bölge olarak nitelendirdiğimiz Kilimli Koyu Trekking Parkuru doğa sporları ile ilgilenenler için son derece keyifli bir rotadır. Elbette basit derece parkur olması nedeniyle herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan her yaştan insanın rahatlıkla tamamlayabileceği bir parkurdur. Zorluk derecesi bulunmaması sadece yürüyüş yapmak isteyenler içinde bir tercih haline geliyor.

İlgili Aramalar: Şile ‘ye bağlı Ağva ‘da konaklamak isteyenler için iyi bir alternatif Manolyam Hotel sizlere her zaman en iyi kaliteyi sunmayı misyon edinmiştir. Ağva Ekonomik Otel arayanlar için en ucuz fiyatlar ile karşınızdayız.
Ağva Otelleri, Ağva Butikleri, Ağva Ucuz Konaklama, Ağva Balayı Otelleri, Ağva En İyi Otel, Ağva Sevgililer Günü