Kilimli Koyu; İstanbul ilinin Şile ilçesinde yer almaktadır. Kocaeli il sınırına yakındır. İstanbul’a 108 km uzaklıkta olup, Şile’ye bağlı olan Ağva beldesine aittir. Ağva’ya 1.5 km uzaklıktadır. Bu nedenle ulaşımı kolaydır. Ağva merkezden araçla aşağı yukarı beş dakika mesafededir.

Kilimli Koyu Nasıl Bir Yer

Ağva’da Trekking yapmak ve Ağva’da kamp kurmak isteyenler için Kilimli Koyu bulunmaz güzelliktedir. Yeşilin ve mavinin buluştuğu bu koyda denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarabilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Bu koy aynı zamanda bir plaja da sahiptir. Beyaz kumları, dalgaların etkisiyle kimi heykel görünümü almış kayalıklarıyla Kilimli Koyu, aynı zamanda diğer Karadeniz kıyılarına göre oldukça sakin bir denize sahiptir. Bu nedenle Ağva’yla gelen misafirlerin yüzmek için rahatlıkla tercih edebileceği, öncelik verebileceği bir yerdir Kilimli Koyu. Yüzme bilmeyenler veya küçük çocuklara sahip olan aileler boylarını aşmayan kumsalda rahatlıkla denizin tadını çıkarabilir. İsteyenler ise yüzmek için koyun daha derin, kayalık kısımlarını tercih edebilir, kayalıklardan denize atlayış gerçekleştirebilirler.

Ağva Otelleri arasında yerini alan Manolyam Hotel sizlere kaliteli hizmet anlayışı ile birlikte %100 müşteri memnuniyeti sunar. Ağva merkez otelleri denildiği zaman aklınıza gelecek ilk isim olan tesisimizde her bütçeye uygun imkanlar vardır. Ağva ekonomik oda arayanlar için sektörün en düşük fiyat garantisini sizlere sunmaktan memnuniyet duyarız. Aşağıdaki iletişim kanallarını kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Telefon: +902167217749 / GSM: +905464191942

Kilimli Koyunda Ne Yapılır?

Kilimli’de sadece bir tane restoran bulunmaktadır. Bu restoran Kilimli koyu’nun tepe noktalarından birinde bulunup, oturduğunuz yerden denizi, ufuğu, güneşi, kayalıklarıyla beraber Karadeniz manzarasını rahatlıkla izleyebilmenize imkan verir. Kilimli’de Karadeniz’den veya Ağva’daki balık çiftliklerinden gelen günlük taze balıklar servis edilmektedir. Bu nedenle tercihinizi balıktan yana kullanabilirsiniz.

Kilimli Koyu, hem kampçıların uğrak noktalarından, hem de çok güzel bir yürüyüş alanıdır. Yürüyüş yapanlar aynı zamanda buranın yemyeşil doğasında yetişen dağ çileği, kuşburnu ve muşmula gibi meyvelere rastlayacaklardır. Bunun yanında fotoğraf çekmek, doğayı ölümsüzleştirmek isteyenleri burada harika manzaralar beklemektedir.

Kilimli Koyu Tekne Turu

Kilimli koyunu görmenin bir diğer yolu da yazın Ağva merkezden kalkış yapan tekne turlarıdır. Bu turlar ile kilimli koyu’nu, kayalık ve ağaçlık manzarasını denizden seyretmek mümkündür. Fakat bu şekilde karaya çıkamayacak, koyun yüksek mesafeli görüşünden açısından faydalanamayacaksınız. Yine de bu tur ile koyun çevresini turlamış olacak, denizin kokusunu, doğanın tadını çıkarmış olarak temiz havayı içinize çekerek kendinizi tazelenmiş hissedeceksiniz.

Kilimli Koyu; denizi, plajı, kayalıkları, doğal güzelliği, kamp ve yürüyüş alanları ile Ağva ziyaretçilerinin mutlaka gitmeden önce görmesi gereken yerler içinde başta gelmektedir.